VBA Podsumowanie

 

Ta lekcja może być obejrzana lub przeczytana poniżej.

Film wygląda najlepiej jeśli będzie odtwarzany w rozdzielczości 720p HD, rozdzielczość można zmienić dopiero po uruchomieniu filmu klikając na ikonie trybika  która pojawi się w prawym dolnym rogu poniższego ekranu. Po kilku sekundach od zmiany obraz wyostrzy się.

 

 

 

 

 

Korzystając z tego szkolenia można nauczyć się używać najważniejszych funkcji i możliwości Excela, nie jest jednak jego celem nauczenie programowania w Visual Basic for Applications a jedynie wprowadzenie w ten temat i pokazanie podstaw, dzięki którym każdy będzie mógł zdecydować czy VBA jest dla niego, czy też nie.

 

Umiejętności zaprezentowane w ramach tego szkolenia zdecydowanie wystarczą do wielu biznesowych zastosowań, jednak dla osób, które planują głównie zajmować tworzeniem makr i zaawansowanych arkuszy Excela to zaledwie pierwszy krok.

 

Dzięki temu krótkiemu kursowi VBA każdy może przekonać się czy programowanie w VBA jest dla niego, czy też woli poprzestać na możliwościach Excela.

 

Dla osób chcących rozwijać swoje umiejętności polecam książki, których autorem jest świtowej sławy ekspert w dziedzinie Excela: John Walkenbach.

 

Książki tego autora w języku polskim można kupić w internecie np. pod adresem: http://helion.pl/autorzy/waljoh.htm

 

Jego strona (w języku angielskim) znajduje się pod adresem: http://spreadsheetpage.com/

 

 

Powodzenia w rozwijaniu swoich umiejętności!